Baska Voda

W północno-wschodniej części czarującej Riwiery Makarskiej…

..około 9,5 km powyżej miasta Makarska, znajduje się popularna wśród turystów letnia destynacja Baska Voda. Baska Voda to niewielkie ale urocze miasteczko portowe, otoczone magicznymi krajobrazami i już od lat zorientowane turystycznie. Długie, malownicze plaże otoczone pachnącymi lasami sosnowymi i bujną wegetacją śródziemnomorską wzdłóż słonecznego wybrzeża czynią z Baskiej Vody jeden z najchętniej odwiedzanych odcinków Morza Adriatyckiego. Jedyne w swoim rodzaju piękno błękitnego morza w połączeniu z zielenią pierwotnej natury, gościnność miejscowej ludności, niezliczone możliwości aktywnego wypoczynku i łagodny klimat śródziemnomorski to wspaniałe warunki by spędzić w Baska Voda niepowtarzalne i niezapomniane wakacje jak z marzeń.

Historia miasteczka Baska Voda sięga drugiego i trzeciego wieku przed naszą erą a jej nazwa pochodzi od „bogatych wód”, które odzwierciedlają bogactwo naturalnych źródeł w okolicy.
Dominującą cechą miejscowości jest góra Biokowo, która wznosi się prawie pionowo, prosto z krystalicznie czystej morskiej wody na wysokość 1762 m i jest jednocześnie najwyższym punktem regionu Dalmacji.
Widok pochylających się ku wodzie sosen, rozciągających się wzdłuż plaż u podnóża góry Biokowo:
Ochronne położenie gór nie tylko korzystnie wpływa na mikroklimat, ale również zapewnia ponad 2700 słonecznych godzin, przez co jest jednym z najbardziej nasłonecznionych miejsc w regionie. Góra Biokowo jest naturalna zaporą przeciwko deszczom i podczas gdy tuż za górą pada nad morzem panuje idealna pogoda w trakcie której można rozkoszować się bezchmurnym niebem i idealna do plażowania temperaturą.

Jeśli zainteresował państwa opis miejscowości zapraszamy do zapoznania się z opisem i zdjęciami naszej willi i apartamentów w niej się znajdujących.

Znajdź nas na Allegro! Skontaktuj się z nami!

coric.pl